Neobarokowy dwór z XVIII w. Fragment zabytkowego parku wokół naszego Domu Kaplica im. św. Jana Pawła II Zabytkowy spichlerz

Uroczystość Drogi Krzyżowej

Drukuj

W dniu 11 kwietnia 2019 r. na terenie Domu Pomocy Społecznej odbyła się Droga Krzyżowa celebrowana przez Jego Ekscelencję Ks. Biskupa Piotra Liberę w asyście kapelana Domu ks. Andrzeja Krajewskiego.

Mieszkańcy Domu wraz z pracownikami oraz lokalną społecznością i zaproszonymi gośćmi wzięli udział w nabożeństwie wielkopostnym rozważając stacje Drogi Krzyżowej - wydarzenia z ostatnich dni życia Jezusa Chrystusa  przedstawionych na obrazach XIV stacji rozstawionych na terenie Domu. Jak co roku podczas procesji niesiony był Krzyż przez strażaków OSP w Goślicach.

Mieszkańców oraz przybyłych gości bardzo serdecznie i ciepło powitał Dyrektor Mariusz Chyliński i zaprosił wszystkich zebranych do wspólnejkontemplacji i uczestnictwa w Drodze Krzyżowej, która organizowana była już po raz piętnasty. We wspólnej modlitwie z naszymi Mieszkańcami ich rodzinami, pracownikami i emerytami naszego Domu uczestniczyli: Wicestarosta PłockiIwona Sierocka, Członek Zarządu Powiatu Płockiego Paweł Jakubowski, Wójt Gminy Bielsk Józef Rozkosz wraz z Sekretarz Gminy Bielsk Krystyną Chyba oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Halina Ludas. Na uroczystości Drogi Krzyżowej nie zabrakło również dyrektorów jednostek organizacyjnych Powiatu Płockiego, przedstawicieli administracji samorządowej oraz przedstawicieli lokalnego środowiska.Obecni byli: Z-ca Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Rafał Barciński,  Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Nowym Miszewie Barbara Stańska-Mackiewicz, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie Iwona Paradowska-Olkowska, Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Goślicach Beata Jakubowska, Kierownik GOPS w Bielsku Magdalena Słomska-Chylińska, Radny Gminy Bielsk Wiesław Zieliński wraz z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Goślicach oraz Joanna Archutowska Sołtys wsi Tchórz.Obecni byli również przedstawiciele: firmy Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A. w Toruniu, apteki Dr „MAX” we Wrocławiu oraz przedstawiciel VISTULA Bank Spółdzielczy z siedzibą w Wyszogrodzie. Wszystkim, którzy przybyliby razem z nami przeżywać tak ważne wydarzenie jakim jest Droga Krzyżowa serdeczne podziękowania złożyli: Jego Ekscelencja Ks. Biskup Piotr Libera, Wicestarosta Płocki Iwona Sierocka oraz Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Goślicach Mariusz Chyliński.

 

http://diecezjaplocka.pl/dla-wiernych/aktualnosci/2019/042019/droga-krzyzowa-na-terenie-domu-pomocy-spolecznej-w-goslicach

 

http://powiat-plock.pl/wiadomosci/2580-droga-krzyzowa-w-dps-w-goslicach-2

Copyright 2011 Uroczystość Drogi Krzyżowej.
Joomla templates 1.7 by Hostgator