Neobarokowy dwór z XVIII w. Fragment zabytkowego parku wokół naszego Domu Kaplica im. św. Jana Pawła II Zabytkowy spichlerz

TEATR „ NA PRZEKÓR” Domu Pomocy Społecznej w Goślicach

Stworzony został we wrześniu 2008r. Ma swoich stałych około 15 uczestników. Jest grupa otwartą, do wciąż nowych zdarzeń dochodzą ci, którym podobają się nowe wyzwania.

Maja za sobą kilka premier:

„Chodzi lalkarz światem” według Jana Wilkowskiego

„Moje nie moje” według Liliany Bardijewskiej

„Poczekaj, poczekaj lato złote…” według Romy Ludwickiej

CYRK – teatr lalki przedmiotu Romy Ludwickiej z muzyką Nino Roty

„O oraniu, sianiu i zbieraniu” wg Romy Ludwickiej

Na co dzień dużo śpiewają z wszystkimi mieszkańcami Goślic. Wiedzą, że śpiew powoduje głębszy oddech, lepszą pracę serca, płuc, mózgu.

„Gdzie słyszysz śpiew – tam wchodź, tam ludzie dobre serca mają” – rzekł wieszcz i teatr to wie.

Wielokrotnie prezentowali swoje spektakle na terenie Polski, a w listopadzie 2011r. zdobyli Złotego Ikara w Grand Prix w Warszawskich Konfrontacjach Teatralnych na scenie Starej Prochowni w Warszawie.

Pracują nad słowem, poszukują różnych form teatralnych. W ich spektaklach rozbrzmiewa dobra muzyka. Dbają o ciekawe kostiumy i dekoracje. Choć są niepełnosprawni fizycznie i intelektualnie w teatrze zapominają o tym. Często bywają na spektaklach Teatru Dramatycznego w Płocku i znają aktorów tego teatru. Bliskie są im teatry Młodzieżowego Domu Kultury i śpiewają piosenki z ich repertuaru.

Twórcą teatru i opiekunem artystycznym jest Roma Ludwicka.


 

Dzień Przyjaznych Serc - wrzesień 2014

Drukuj

To był bardzo piękny dzień, na który zawsze wyczekujemy z radością. Solidnie się do niego przygotowaliśmy. Dom Przyjaznych serc w Płocku po raz dwunasty zaprosił domy pomocy społecznej z Mazowsza oraz świetlice na WIELKIE ŚWIĘTO INTEGRACJI I PRZYJAŹNI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH.

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka

Drukuj

W Dzień Dziecka bawiliśmy się świetnie. Przygotowaliśmy z Bartkiem wystawę fotograficzną o ostatnich wydarzeniach kulturalnych. Tańczyliśmy, pan Tomek wymyślił świetne konkursy. Były różne smakołyki. Najważniejsze, że przyjechało do nas sporo rodziców. Spotkali się z panią Dyrektor i pracownikami placówki. To było bardzo pouczające spotkanie.

Czytaj więcej...

Słońce nas rozgrzewa i daje siłę

Drukuj

Uwielbiamy grzać się w słońcu przy kwitnących magnoliach, które tylko u nas kwitną tak bajecznie.  Musimy to uwiecznić, bo niedługo przekwitną. Zaraz po zajęciach teatralnych na tarasie, jedziemy na spacer. Śpiewamy, rozmawiamy, zachwycamy się wiosną . Częściej szeroko się uśmiechamy

Czytaj więcej...

Wianek Zosi

Drukuj

W ciepłe popołudnie zrywaliśmy w parku mlecze. Wcale nie było to takie proste, bo łodyżka musiała być dość długa. Z tych mleczów zrobiliśmy wianek dla Zosi.

Czytaj więcej...

Wielkanocna impresja

Drukuj

Przeżyliśmy wspólnie Drogę krzyżową, szczególną, w  tym miejscu, gdzie codziennie niesione krzyże są wyjątkowo ciężkie i słabo  przylegające do umęczonych ciał. Nasi podopieczni starali się bardzo, by samodzielnie mówić treści rozważań kolejnych stacji.

Czytaj więcej...

Marcowe poszukiwanie wiosny

Drukuj

Od początku marca szukamy prawdziwej wiosny. Słońce świeci coraz wyżej, ale powietrze jeszcze mroźne. Codziennie po zajęciach teatralnych wychodzimy na spacery. Lubimy zaśpiewać pod starą, drewnianą kapliczką z 1837 roku, pomodlić się w tylko sobie znanych intencjach.

Czytaj więcej...

Copyright 2011 Teatr „Na Przekór”.
Joomla templates 1.7 by Hostgator