O nas - Dom Pomocy Społecznej w Goślicach

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj:

DPS Goślice

Dom Pomocy Społecznej w Goślicach powstał w 1958 r. i od ponad 50 lat pełni funkcję domu, w którym osoby niepełnosprawne intelektualnie otrzymują pomoc w procesie edukacji, wspomagania rozwoju i optymalnego przystosowania do samodzielnego funkcjonowania. Naszym mieszkańcom zapewniamy również usługi bytowe, opiekuńcze i wspomagające na poziomie obowiązującego standardu, w zakresie i formach wynikających z indywidualnych potrzeb osób w nim przebywających.

Przyjmowane są do nas osoby do 18-tego roku życia. Jednak zgodnie z obowiązującymi przepisami po ukończeniu 30 lat, ze względu na trudności adaptacyjne, mają możliwość pozostania.

Dom położony jest 10 km od Płocka przy trasie wiodącej do Bielska. Znajdujemy się na terenie dawnego majątku szlacheckiego, na który składa się piękny zabytkowy park krajobrazowy i kompleks budynków, w tym m.in. XVIII-wieczny neobarokowy dworek (dworek, park i spichlerz: w rejestrze zabytków – Zespół: pałacowy, XVIII-XIX w., nr rej.: 545/62 z 30.03.1962).

Dom posiada trzy budynki mieszkalne, które podzielone są na sześć gruporodzinek. Posiadamy również własną kuchnię i pralnię. Zapewniamy także całodobową opiekę medyczną oraz wsparcie psychologa. Mieszkańcy rozwijają swoje zainteresowania w różnego rodzaju sekcjach terapeutycznych. Istotnym obszarem działania Domu jest także troska o jak najpełniejszy rozwój ruchowy podopiecznych, dlatego organizowane są w doskonale wyposażonej sali zajęcia fizjoterapeutyczne prowadzone przez wykwalifikowana kadrę.

Na terenie Domu od 2002 r. działa Zespół Szkół Specjalnych, który zapewnia naszym mieszkańcom wszechstronny rozwój rewalidacyjno – edukacyjny (www.zssgoslice.pl).

Na to, aby nasza placówka osiągnęła obecny standard, złożyły się wytrwała praca, doświadczenie i nierzadko autentyczne poświęcenie wykwalifikowanej kadry, na którą składa się spore grono pedagogów i psychologów.

Na przestrzeni lat istnienia placówki, jej kolejni dyrektorzy, personel przez pewien czas wspierany przez siostry zakonne Pasjonistki starał się zmienić działalność DPS i udoskonalić Dom w każdym zakresie. To wielka, wspaniała praca, którą udało się zrealizować dzięki zaangażowaniu wszystkich osób związanych z tym miejscem. Udało się osiągnąć cel i zapewnić każdemu mieszkańcowi, jak najlepszy, dostosowany do jego potrzeb rozwój i opiekę. Praca ta jest kontynuowana dzięki temu, iż nigdy nie zabrakło tu serca.

Adres

Dom Pomocy Społecznej w Goślicach

Goślice 66
09-230 Bielsk

Dane
kontaktowe

tel.: 24 262 84 93
e-mail: dpsgoslice@poczta.onet.pl

Dom Pomocy Społecznej w Goślicach